26 Ağustos 2011 Cuma

Hediyelerimmm!!


Sevgili arkadaşım Özlem ve kızı Derin bana bunları yapmışlar. Hele Derin aylardır bu bebeğe neler gerekli diye hazırlayamadığım listeyi minik bir kitapcıkla hazırlamış: "Bebeklerle İlgili Kitapcık". Bu bebeklerin nelere ihtiyacı vardır, hangi durumlarda nasıl hareket ederler hepsi bu kitapcıkta resimlerle anlatılmış:))

25 Ağustos 2011 Perşembe

Büyüdükçe...

O büyüdükçe ben nefes alamıyorum, yine de ellerini ayaklarını oynatsın sağlıklı olsun diye nefesimi tutuyorum.
Her gün görmek istiyorum, mutlu mu diye merak ediyorum.

Ben sevdiğim şarkıları dinlerken o da sevsin istiyorum:)

9 Ağustos 2011 Salı

Gün Işığı Gün ışığı vuran bahçeler, evler akşam üzerleri saatlerce oturasınız gelmez mi sizin de. Hormonlar nedeniyle sıcak olmasın istiyorum sadece gün ışığı olsun, olmaz mı?

traditionalhome

Bu Defa da Atlattık!


Geçtiğimiz hafta Çarşamba ve Perşembe günü ufak ağrılar sancılarla geçti 2 gün yatıp dinlendim ve tam da iyileştim Cuma işe gidebilirim derken Cuma gecesi sıklaşan sancılarla sabahı ettim. Sakince doktorun uyanmasını bekleyip aradım. Hocam galiba üşüttüm ağrım var dedim. Doktorum da önce ağrıyı tarif ettirdi, sonra 10 dkdan sık mı diye sordu ki sancılar 30 sn de bir geliyordu:) ısrarla hazırlan hastanede buluşuyoruz diyince korkudan tutturdum hastaneye gidemem hiç bir şey hazır değil muayenehanede buluşalım diye:)) O an korkudan ne yaptığımın bile farkında değildim tabi. Bir de ben hala yok bu başka bişey sancısı diye inat ederken yola çıkıldı doktora gidene kadar korkudan sancılar azaldı. Neyseki doktorum çok deneyimli. Kasılmaları kesen ilaç verdi. O an en büyük kaygım 1,5 kg olan bir bebeği nasıl doğururumdu...
Bu arada böbrekler kum dökmeye devam ediyor. Yüzme, yürüyüş yasaklandı 1 hafta.
Neyse bu defa da atlattık:)) Şimdiden itişmeye başladık, Sağ tarafıma yatsam hemen içeriden tık tık diye uyarı dirsekleri geliyor ben de söylene söylene öbür tarafa dönüyorum:) bazen dönmeyip biraz da sen dayan demek istiyorum ama henüz hiç kıyamadım:)

O korkuyla hemen doğum çantası hazırlanmaya başlandı, ne gerekli ne gereksiz hiç bilmiyorum ama kendimce bazı şeyleri değiştiriyorum. Anane geceliklerinden, korkunç emzirme sutyenlerinden kaçabildiğim kadar kaçmak istiyorum.

bu fotoğraf 1,5 ay öncesine ait henüz erken doğum kaygısı yokken...