22 Şubat 2012 Çarşamba

Vivienne Westwood Red Label Autumn/Winter 2012 London Fashion Week


Çok beğeniyorum dağınık, özgüvenli ve başınabuyruk tarzını.

17 Şubat 2012 Cuma

Büyüyeceksin Değil mi?

Dün gittiğimiz doktoru yine 50 g az kilo aldığı için mama başlayın diye ısrar etti ama başlamak istemiyorum çünkü kilosu ve boyu çok şükür ki standartların ortasında. Ama sabaha kadar düşün, üzül, araştır kendime ve anneme zehrettim.
Geçen ay tek motivasyonum onun büyümesi sağlıklı olmasıydı:  Geceleri kalkıp emzirirken, gündüz öğle arasında koşarark gidip emzirirken, süt sağma makinasıyla dolaşmaktan bileğim ağrırken... Pedagog dediğimiz insanlar motivasyn bozmadan işlerini yapamazlar mı? Yoksa ben de gerçeği bir türlü kabullenmek istemeyen annelerden miyim?
4 ay bitti 5. aya gircek yarın. Doktorunu değiştirmeyi düşünüyorum. Ondan asıl beklentim bu ay neler yapmalı, nasıl oyuncaklarla oynamalı gibi bilgiler vermesi, elbetteki sağlık kontrolünü yaptıktan sonra.Bir eğitimci olarak az çok ben de biliyorum ama uzman bir pedagogdan duymak istiyor insan.

7 Şubat 2012 Salı

Hayat Dediğin Kısır Döngü İşte

Öğlen eve gidersin. İş yerinde sinirin bozulmuş dolu dolu. Küçük kızının yüzüne öyle bakmak istemezsin, o da ısrarla sana bakmak ister. Yüzüne bile bakamadan uyur ve işe dönersin. Sonra sana bunu yapanlara ve ona bunu yapmak durumunda kalışına şaşar durursun.
Dışarıda kocaman karlar yağarken eve gitmek kızına sarılmak ve beraber yatmak istersin, zaman bir türlü geçmek bilmez.

6 Şubat 2012 Pazartesi

Çocuk Meselesi


Çok çocuklu oluşlarına da bayılıyorum, birbirlerine aşkla dokunuşlarına da. Hatta her yerde kusursuz olmalıyız gibi bir tavırlarının olmayışına da.


Bu kadar boğmadan rahat bırakarak büyütebildikten sonra 3tane 5 tane çocuğu olmalı insanın. 
Çocuğun özellikle anneyi taçlandırdığı, başka bir boyuta taşıdığı kesin ama o boyutta sizi nasıl bir yaşantının beklediği şartlarınıza ve özellikle de sizin bakış açınıza göre değişir.

3 Şubat 2012 Cuma

Kış Günü Kalk Toplan!

Tanıyanlar bilir 7 aylık hamileyken taşınmak durumunda kaldık. Aradan 4-5 ay geçmedi ki önümüzdeki ay yine taşınacağız:) Geçen sene değişikliği ve taşınmayı seviyorum diye anlata anlata bitiremedim ki senesi dolmadan başıma gelene bakın:) Kar kış bebek demeden hem de!